3/8 от А равны 30% от числа (А + 10)

+1
Ответы (1)
  1. 20 июня, 16:39
    0
    3/8A=3/10 (A+10)

    3/8A-3/10A=3

    3/40A=3

    A=3*40/3

    A=40