1) 2/7*3=

2) 4/5*5=

3) 9*4/27=

4) 24*1/8=

5) 15/16:3=

6) 1/2:12=

7) 5/8:8=

8) 1/10:1000=

9) (1/3+1/4) * 6=

10) 7/10-1/5) : 5=

+5
Ответы (1)
  1. 25 мая, 00:55
    0
    1) 2/7*3=2/7*3/1==6/7; / / / 2) 4/5*5=4/5*5/1=4; / / / 3) 9*4/27=9/1*4/27=4/3=1 1/3; / / / 4) 24*1/8=24/1*1/8=3; / / / 5) 15/16:3=15/16*1/3=5/16; / / 6) 1/2:12=1/2*1/12=1/24; / / / 7) 5/8:8=5/8*1/8=5/64; / / / 8) 1/10:1000=1/10*1/1000=1/10000; / / / 9) (1/3+1/4) * 6 = (4/12+3/12) * 6=7/12*6/1=7/2=3 ц 1/2; / / / 10) 7/10-1/5) : 5 = (7/10-2/10) * 1/5=5/10*1/5=1/10;