Разложи на множители 0,125-0,5t-t2+t3

+1
Ответы (1)
  1. 24 января, 00:43
    0
    0,125-0,5t-t²+t³ = (0,5) ³+t³-t * (0,5+t) = (0,5+t) (0,25-0,5t+t²) - t * (0,5+t) = (0,5+t) * (0,25-1,5t+t ²)