Вычислите: (4 512-3 7/18) : 9,25+5/6 / (0,4+1/8+0,75) * 2/3

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 05:27
    0
    4 5/12-3 7/18 = 1 1/36 9,25=9 1/4=37/4 1 1/36:37/4=1/9

    1/9+5/6=17/18