Тендеудин тубирин табындар 8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у+8)

+2
Ответы (1)
  1. 20 августа, 15:20
    0
    8 у-3 (2 у-3) = 7 у-2 (5 у=8)

    8 у-6 у+9=7 у-10 у-16

    8 у-6 у-7 у+10 у = - 9-16

    5 у = - 25

    у = - 25:5

    у = - 5