4sinx + 2cosx=0

sin5x sinx - cos5x cosx=1/2

cos7x + cos3x=0

+2
Ответы (1)
  1. 9 марта, 13:39
    0
    1) 2tgx+1=0; 2tgx=-1; tgx=-1/2; x=-arctg0,5+πn

    2) - (cos5x cosx-sin5x sinx) = 1/2

    -cos (5x+x) = 1/2

    cos6x=-1/2

    6x = + - (π-π/3) + 2πn

    6x = + - (2π/3) + 2πn

    x=+-π/9+π/3 * n

    3) 2cos ((7x+3x) / 2) * cos ((7x-3x) / 2) = 0

    2cos5x cos2x=0

    cos5x=0 ili cos2x=0

    5x=π/2 + πn 2x=π/2+2πn

    x=π/10+π/5 * n x=π/4 + πn