1) 3 / 4 * 5 / 12

2) 1 5 / 7*6 1 / 8

3) 6 / 17*51

+1
Ответы (1)
  1. 11 августа, 13:08
    0
    3/4 х 5/12 = 5/16

    1 5/7 х 6 1/8 = 12/7 х 49/8 = 21/2 = 10 1/2

    6/17 х 51 = 18