8 1/2 : (8 1/6 * 9 3/2)

+4
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 05:57
    0
    8 1/2 : (8 1/6 * 9 3/2) = 34/343

    1) 8 1/6 * 9 3/2 = 49/6 * 21/2 = 1029/12 = 85 9/12 = 85 3/4

    2) 8 1/2 : 85 3/4 = 17/2 : 343/4 = 17/2 * 4/343 = 34/343