1) (3 1/5 + 2 1/4) * 5 - 25 5/6

2) 7 6/7 * 1 9/11 + 3 1/7 * 3/11

+2
Ответы (1)
  1. 2 июля, 22:15
    0
    3 1/5+2 1/4=16/5+9/4 = (64+45) / 20=109/20

    109/20*5=109/4

    109/4-25 5/6=109/4-155/6 = (327-310) / 12=17/12=1 5/12

    7 6/7*1 9/11=55/7*20/11=100/7

    3 1/7 * 3/11=22/7*3/11=6/7

    100/7+6/7=106/7=15 1/7