Адзин верталёт пралятеу 480 км а други 200 км. першы верталёт быу у палёте на 2 гадзины менш чым други кольки гадзин быу у палёте кожны верталёт кали их скорасти были аднолькавыя.

+5
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 14:33
    0
    Пусть х - скорость вертолёта, тогда 480:х-200:х=2,

    х (480-200) = 2,

    х*280=2, х=140 (км/ч)