0,4 * (3x-0,8) + 6,14=25,02

+4
Ответы (1)
  1. 19 июля, 10:09
    0
    0,4 * (3x-0,8) + 6,14=25,02

    1,2x-0,32+6,14=25,02

    1,2x+5,82=25,02

    1,2x=25,02-5,82

    1,2x=19,2

    x=16