Решите уравнение

4 x+8 деленое на x в квадрате + 2x+5=0

+4
Ответы (1)
  1. 10 октября, 19:53
    0
    4x+8=0/x²+2x+5=0 4x+8=0 4x=-8 x=-2 x²+2x+5≠0 D=2²-4*5=4-16=-12⇒нет решения Ответ:x=-2