10y+2• (7 у-2) = 5• (4 у+3) + 3y

+2
Ответы (1)
  1. 17 сентября, 10:33
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    у=19