Уравнение 10R+2 * (7R-2) = 5 * (4R+3) + 3R

+1
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 10:33
    0
    10r+2 (7r-2) = 5 (4r+3) + 3r

    10r+14r-4=20r+15+3r

    24r-4=23+15

    r=19

    Ответ: 19