1) / 9: (-1/3) - 7

2) 2/5 * (-3) - 4/5

3) 5/12:1/4 - (-1/3)

4) (1/2) * (-4) - 5

5) 4/9: (-2/3) + 1

вычислите

+2
Ответы (1)
  1. 7 июля, 16:01
    0
    1) 9: (-1/3) - 7=9 * (-3) - 7=-27-7=-34

    2) 2/5 * (-3) - 4/5=-6/5-4/5=-10/5=-2

    3) 5/12:1/4 - (-1/3) = 5/12*4+1/3=5/3+1/3=6/3=2

    4) (1/2) * (-4) - 5=-2-5=-7

    5) 4/9: (-2/3) + 1=4/9 * (-3/2) + 1=-2/3+1=-2/3+3/3=1/3