А) 12+7,8 * (8,1-8,4) = ... б) - 6-4,5 * (5,2-10,6)

+2
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 12:56
    0
    А) 12 + 7,8 * (8,1-8,4) = 12 + 7,8 * (-0,3) = 12 - 2,34 = 9,66

    б) - 6-4,5 * (5,2-10,6) = - 6-4,5 * (-5,4) = - 6+24,3 = 18,3