Докажите тождество

1) (a+b) a - (a-b) b=a в квадрате + b в квадрате

2) (a+b) a - (a+b) b=a в квадрате - b в квадрате

3) (a+b) a + (a+b) b=a в квадрате + ab + b в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 17 октября, 13:21
    0
    (a+b) a - (a-b) b=a^2+ab-ab+b^2=a^2+b^2

    (a+b) a - (a+b) b=a^2+ab-ab-b^2=a^2-b^2

    (a+b) a + (a+b) b=a^2+ab+ab+b^2=a^2+2ab+b^2