320 1/3 - 2 * (135) 1/3 + 3 * (40) 1/3=

+5
Ответы (1)
  1. 23 марта, 17:38
    0
    320 1/3 - 2 * 135 1/3 + 3 * 40 1/3 = 170 2/3

    1) 2 * 135 1/3 = 2 * 406/3 = 812/3 = 270 2/3

    2) 3 * 40 1/3 = 120 3/3 = 121

    3) 320 1/3 - 270 2/3 = 319 4/3 - 270 2/3 = 49 2/3

    4) 49 2/3 + 121 = 170 2/3