Сравните дроби37/115 и 38/175

+4
Ответы (2)
  1. 5 декабря, 20:13
    0
    37/115 больше 38/175,

    115 * 35 = 175*23 = 4025

    37*35 = 1295; 38*23=874

    1295 больше 874
  2. 5 декабря, 22:18
    0
    37/115-38/175 = 3680/20125 > 0

    37/115 > 38/175