Найдите значение дробного выражения 0,7/4,2; 0,2/3,4; 0,6/1,8; 2,8/4; 0,4/4,4; 3/1,5; 1,3/2,6; 5,4/0,9; 0,6/4,8; 1,4/1,8;

+4
Ответы (1)
  1. 25 мая, 04:39
    0
    0,7/4,2 = 7/42 = 1/6

    0,2/3,4 = 2/34 = 1/17

    0,6/1,8 = 6/18 = 1/3

    2,8/4 = 28/40 = 7/10 = 0,7

    0,4/4,4 = 4/44 = 1/11

    3/1,5 = 30/15 = 2

    1,3/2,6 = 13/26 = 1/2 = 0,5

    5,4/0,9 = 54/9 = 6

    0,6/4,8 = 6/48 = 1/8 = 0,125

    1,4/1,8 = 14/18 = 7/9