4/9 х+1/3 х=6,3 нужна помощь

+2
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 01:18
    0
    4/9 х+1/3 х=6,3

    х (4/9+1/3) = 6,3

    х (4/9+3/9) = 6,3

    х (7/9) = 6,3

    7/9 х=6,3

    х=8,1