2-22/7 * (2-20/11) : 8/21

+2
Ответы (1)
  1. 16 марта, 04:10
    0
    2-22/7 * (2-20/11) : 8/21=1/2

    1) 2-20/11=1 11/11-1 9/11=2/11

    2) 22/7*2/11=2/7*2/1=4/7

    3) 4/7:8/21=4/7*21/8=1/1*3/2=3/2=1 1/2

    4) 2-1 1/2=1 2/2-1 1/2=1/2