S1=72 км, t1=6 ч, S2=108 км, V1=V2, t2=? ч

+5
Ответы (1)
  1. 7 мая, 05:23
    0
    V1=V2=S1/t1=S2/t2 поэ

    тому t2=S2*t1/S2=108*6/72=9 ч