Решить: 2,6-1 2/7; (11 2/3-8 3/4) + (3 1/3+2 5/6) - 4 7/12

+3
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 13:36
    0
    2,6-1 2/7 = 2 6/10-1 2/7=2 3/5-1 2/7=2 21/35-1 10/35=1 11/35

    (11 2/3-8 3/4) + (3 1/3+2 5/6) - 4 7/12 = (11 8/12-8 9/12) + (3 2/6+2 5/6) - 4 7/12=

    = (2 - 1/12) + 5 7/6-4 7/12=1 11/12+6 1/6-4 4/12 = 1 11/12+6 2/12-4 4/12=

    =7 13/12 - 4 4/12=3 9/12=3 3/4