0,2 х (в квадрате) - 0,04 х=0

+3
Ответы (1)
  1. 6 августа, 10:28
    0
    (0,2x) ^2-0,04x=0

    Выносим за скобки 0,04x

    0,04x (5x-1) = 0

    1) 0,04x=0

    x=0

    2) 5x-1=0

    5x=1

    x=1/5

    x=0,2

    Ответ:x1=0, x2=0,2