4 * (2,7 у-2 целых 1/4) : 4,2 * (5/7 у-5)

+5
Ответы (1)
  1. 17 января, 11:46
    0
    4 * (2,7 у-2 1/4) : 4,2 * (5/7 у-5) =

    (10,8 у - 9) : (3 у - 21) =

    9 (1,2 у-1) : 3 (у-7) =

    = 3 (1,2 у-1) / (у-7)