8 1/4 * (3 1/2 + 3 3/4) + 1 7/1 : 6 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 31 мая, 15:00
    0
    1) 3 1/2 + 3 3/4 = 6 + 2/4 + 3/4 = 6 + 5/4 = 7 1/4

    2) 8 1/4 * 7 1/4 = 33/4 * 29/4 = 957/16

    3) 1 7/1 : 6 1/3 = 8 : 19/3 = 24/19

    4) 957/16 + 24/19 = 18183/304 + 384/304 = 18567/304 = 61 23/304

    Ответ: 61 целая 23/304