3 у в квадрате + 7 у - 6=0

+4
Ответы (1)
  1. 15 октября, 06:48
    0
    3 у^2+7 у-6=0

    D = (7) ^2 - 4*3 * (-6) = 49+72=121

    y1 = - 7+√121 / 2*3 = - 7+11 / 6 = 4/6=2/3

    y2 = - 7-√121 / 2*3 = - 7-11 / 6 = - 18/6=-3

    Ответ: у1 = 2/3, у2 = - 3