2 4/5-0,84 * (6 8/9 : 2 7/12 - 15/12 * 4 4/35)

+2
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 11:13
    0
    1) 6 8/9: 2 7/12=62/9*12/31=8/3

    2) 15/12*4 4/35=15/12*144/35=12/3

    3) 8/3-12/3=-4/3

    4) 0.85 * (-4/3) = 17/20 * (-4/3) = - 17/15

    5) 2 4/5 - (-17/15) = 14/5+17/15=14*3/15+17/15=59/15=3 14/15