А) 7/9-5/18 б) 14/25-1/5. в) 7/10-9/100. г) 7/11 - 21/44

+2
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 16:16
    0
    7/9-5/18 = 14/18-5/18=9/18=1/2

    14/25-1/5 = 14/25 - 5/25=9/25

    7/10-9/100 = 70/100-9/100=61/100

    7/11-21/44 = 28/44-21/44 = 7/44