Выполни действие:

46 дм 1 см + 2 м 6 см = ?

+4
Ответы (2)
  1. 5 августа, 18:06
    0
    1 дм=10 см

    46 дм=46*10=460 см

    1 м=100 см

    2 м=200 см

    460+1+200+6=667 см
  2. 5 августа, 20:54
    0
    1 м=10 см. 46 дм 1 см + 20 дм 6 см = 66 дм 7 см