0,5 * (8 - 0,1x) = 2

+2
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 04:49
    0
    0,5 * (8-0,1 х) = 2

    4 - 0,05 х=2

    0,05 х=4-2

    0,05 х=2

    х=2/0,05

    х=40