1/3 * (х-1) - 3/8 * (х+1) = 1

+5
Ответы (1)
  1. 18 июля, 14:56
    0
    Х/3 - 1/3 - 3 х/8 - 3/8 = 24/24, (8 х - 9 х) / 24 = 24/24 + 8/24 + 9/24, - х = 41/24 * 24, х = - 41