Вычислите. 5 5/8+8 3/4-6 1/5+3

+5
Ответы (1)
  1. 19 июня, 15:24
    0
    5 5/8 + 8 3/4 - 6 1/5 + 3 =

    = 45/8 + 70/8 - 6,2 + 3 =

    = 115/8 - 3,2 =

    = 14,375 - 3,2 = 11,175