Решите уравнения

8 у-9 - (4 у-5) = 12 у - (4+5 у)

4+8 у+8=2 у - (10+7 у+9)

+5
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 00:33
    0
    1) 8 у-9-4 у+5=12 у-4-5 у

    -3 у=0

    у=0

    2) 4+8 у+8=2 у-10-7 у-9

    13 у=-31

    у=-31/13