3 (2-y) ²+4 (y-5) ²упростите выражение

+1
Ответы (2)
  1. 9 марта, 15:36
    0
    4 у в квадрате - 52 у + 124
  2. 9 марта, 17:26
    0
    3 (2-у) (2-у) + 4 + (у-5) (у-5) =

    3 (4-4 у+у^2) + 4 (у^2-10 у+25) =

    12-12 у+3 у^2+4 у^2-40 у+100=

    7 у^2-52 у+112