Вычислите: 1) 4/15+3/4 2) 5/6-9/14 3) 4 4/7+6 1/4 4) 5 7/8-3 5/6

+4
Ответы (1)
  1. 1 мая, 22:03
    0
    1) 4/15+3/4 = (24+45) / 60=69/60=1 9/60=1 3/20; 2) 5/6-9/14 = (35-27) / 42=8/42; 3) 4 4/7+6 1/4=10 (16+7) / 28=10 23/28; 4) 5 7/8-3 5/6=2 (21-20) / 24=2 1/24