20000 - (8976•97 - (4713450:1005+3978:39-506) : 310

+4
Ответы (1)
  1. 2 мая, 04:14
    0
    1) 4713450:1005=4690

    2) 3978:39=102

    3) 4690+102=4792

    4) 4792-506=4286

    5) 8976•97=870672

    6) 870672-4286=866386

    7) 866386:310=2794,79355

    8) 20000-2794,79355=17205,2065

    Ответ: 17205,2065.