18 5/12-7/12∙119/21-17/72∙2/3

+3
Ответы (1)
  1. 29 июня, 20:22
    0
    1) 7/12*119/21=3 11/36

    2) 17/72*2/3=17/108

    3) 18 5/12-3 11/16=14 35/48

    4) 14 35/48-11/108=14 271/432