2-1/14-1/28+2 решите

+1
Ответы (1)
  1. 24 ноября, 06:55
    0
    2-1/14-1/28+2=3 25/28

    1 2 3

    1) 2-1/14=1 14/14-1/14=1 13/14

    2) 1 13²/14-1/28=1 26/28-1/28=1 25/28

    3) 1 25/28+2=3 25/28