7: (5/8+5/6) + (3 1/9-1/3) * (3/10) 2

+5
Ответы (1)
  1. 15 августа, 10:54
    0
    1) 5/8=0,625

    2) 5/6=0,83

    3) 0,625+0,83=1,458

    4) 31/9=3,4

    5) 1/3=0,3

    6) 3,4-0,3=3,1

    7) 9/100=0,09

    8) 7:1,458=4,8

    9) 3,1*0,09=0,279

    10) 4,8-0,279=4,521