Вычислите: 1/2+1/4,1/3-1/6,1/4+1/8,1/5-1/10

+5
Ответы (1)
  1. 3 июня, 06:40
    0
    1/2 + 1/4 = (2+1) / 4 = 3/4

    1/3 - 1/6 = (2-1) / 6 = 1/6

    1/4 + 1/8 = (2+1) / 8 = 3/8

    1/5 - 1/10 = (2-1) / 10 = 1/10