Помогите "Верна ли пропорция"

а) 2.04:0.6=2.72:0.8

б) 0.0112:0.28=0.204:0.51?

+3
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 18:48
    0
    А) 2,04 / 0,6 = 2,72 / 0,8

    3,4 = 3,4 - пропорция верна

    б) 0,0112 / 0,28 = 0,204 / 0,51

    0,04 = 0,4 - пропорция не верна