Вычислим 36:2/3

3/5: 6/25

1/8 + 3/7

1 2/3 * 2 1/5

+4
Ответы (1)
  1. 2 июня, 04:26
    -1
    3/5:6/25=3/5*25/6=1/2*25/5=2.5

    1/8+3/7 = (7+24) / 56=31/56

    12/3*21/5=4*21/5=84/5