60: (17-7) * 2+8*556-72:9+48:6*3

+5
Ответы (2)
  1. 6 мая, 01:40
    0
    1) 17-7=10

    2) 60:10=6

    3) 6*2=12

    4) 8*556=4448

    5) 72:9=8

    6) 48:6=8

    7) 8*3=24

    8) 12+4448=4460

    9) 4460-8=4452

    10) 4452+24=4476
  2. 6 мая, 02:30
    0
    60: (17 - 7) * 2 + 8 * 556 - 72:9 + 48:6 * 3 = 4 476

    1) 17 - 7 = 10; 2) 60 : 10 = 6 3) 6 * 2 = 12

    4) 8 * 556 = 4 448 5) 72 : 9 = 8 6) 48:6 = 8

    7) 8 * 3 = 24 8) 12 + 4 448 = 4 460 9) 4 460 - 8 = 4 452

    10) 4 452 + 24 = 4 476