1,25 - 1 1/3 * (- 5 1/7) - 1 1/6 / 5 4/5

+1
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 07:34
    0
    1,25 - 1_1/3 * (-5_1/7) - 1_1/6 : 5_4/5 = 7_2207/2436

    3 1 4 2

    1) 4/3 * (-36/7) = - 48/7 = - 6_6/7

    2) 7/6 * 5/29 = 35/174

    3) 1_1/4 + 6_6/7 = 1_7/28 + 6_24/28 = 7_31/28 = 8_3/28

    4) 8_3/28 - 35/174 = 8_ 261/2436 - 490/2436 = 7_2697/2436 - 490/2436 = 7_2207/2436