А) ((16 000:32-1640:82) : 15*7000 - 192 000) : 40;

б) ((97 264 : 8 + 1 284 200 : 100) : 1000 * 7 + 947) * 100;

в) ((24 * 250 + 18 * 350) : 60 * 400 + (44 * 4500 + 108 * 1500) : 20) : 400

+1
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 23:04
    0
    A) 16000:32 = 500

    1640:82=20

    500-20=480

    480:15=32

    32*7000=224000-192000=32000

    32000:40=800