Вычислите производную у = (x^2-1) * (x^2+2x-3)

+4
Ответы (2)
  1. 28 декабря, 15:17
    0
    у = (x ² - 1) · (x ² + 2x-3) = x ⁴+2x³-3x²-x²-2x+3=x⁴+2x³-4x²-2x+3.

    y'=4x³+6x²-8x-2
  2. 28 декабря, 18:30
    0
    Y ' = (x^2 - 1) ' (x^2 + 2x - 3) + (x^2 + 2x - 3) ' (x^2 - 1) =

    = 2x (x^2 + 2x - 3) + (2x + 2) (x^2 - 1) =

    = 2x^3 + 4x^2 - 6x + (2x^3 - 2x + 2x^2 - 2) =

    = 4x^3 + 6x^2 - 8x - 2 = 2 (2x^3 + 3x^2 - 4x - 1)