Помогите! 1.) 4+25 у=6+24 у

2.) 3 (2 х-5) + 4 х=5 (х-3) + 27

+2
Ответы (2)
  1. 7 мая, 09:55
    0
    4+25 у=6+24 у

    25 у-24 у=6-4

    у=2

    54=54

    3 (2 х-5) + 4 х=5 (х-3) + 27

    6 х-15+4 х=5 х-15+27

    6 х+4 х-5 х=27-15+15

    5 х=27

    х=5,4

    39=39
  2. 7 мая, 13:18
    0
    1) у=2

    2) х = - 9

    !