X+2/x = 7 2/7

X - x/7=5 1/7

5 класс

+4
Ответы (2)
  1. 18 октября, 04:52
    0
    2) x-x/7=5 1/7 |*7

    7 х-х=36

    6 х=36

    х=6

    1) X+2/x = 7 2/7 |*7

    7 х+2/7 х=51 |*7 х

    1+2=357 х

    3=357 х

    х=119
  2. 18 октября, 06:21
    0
    3 х=51/7,

    х=51/7:3/1,

    х=51/7*1/3,

    х=17/7=2 3/7,

    х=2 3/7

    х/7=5 1/7,

    х/7=36/7,

    х: 7=36/7,

    х=36/7*7/1,

    х=36